Europass a dovednosti budoucnosti na veletrhu Gaudeamus Brno

Ve dnech 31. 10. až 3. 11. 2023 proběhne na brněnském výstavišti 29. ročník Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Brno. Letos vám veletrh nabídne 342 zastoupených škol a jiných vzdělávacích institucí a bohatý doprovodný program. A Europass pochopitelně opět nebude chybět!

Veletrh poskytuje studentům středních škol komplexní informace a poradenství, které jim pomohou při klíčovém životním rozhodnutí týkajícím se volby studijního programu po maturitě. Každý rok ho navštíví více než 30 000 návštěvníků, jedná se o největší veletrh vzdělávání v ČR. 

Současní žáci a studenti budou v budoucnosti pracovat v oborech, které dosud neexistují, což přináší i nové požadavky na dovednosti. Kde a jak tyto dovednosti získat a jak je nejlépe prezentovat? Europass si pro učitele připravil každý den v prostorách Pedagogického centra od 10:00 přednášku na téma "Předveďte své dovednosti budoucnosti s Europassem“. Zjistěte, jaké dovednosti budou na budoucím trhu práce třeba!

Přijďte si také do Testovacího centra (hala B2) na stánek Europass ověřit své digitální dovednosti. Test digitálních dovedností vám prozradí, jak jste na tom v pěti oblastech digitálních dovedností: informační a datová gramotnost, komunikace a spolupráce, tvorba digitálního obsahu, bezpečnost a řešení problémů. Také vám poradíme, jak si založit profil a portfolio Europassu, které vám ulehčí prezentaci vašeho vzdělání, profesních úspěchů a zkušeností.

Pedagogové mají po registraci vstup na veletrh zdarma, vstupné pro studenty bez registrace je 170 Kč, po registraci 130 Kč. Více informací najdete na webu https://gaudeamus.cz/brno.

Těšíme se na vás v Brně! 

×

Tipy a triky na Váš e-mail