Zveřejněte aktuální dodatek k osvědčení na stránkách své školy

Monitor s náhledem edo.europass.czZájem absolventů SŠ o dodatek k osvědčení v maturitních oborech je stále vysoký. V letech 2018 až 2022 bylo vydáno celkem 1063 dodatků na základě individuálních žádostí a z více než dvou třetin se jednalo o dodatky k maturitním oborům. Dodatek k osvědčení využijí absolventi především při hledání práce nebo dalším studiu.     

Dodatky k osvědčení pro školní rok 2022/2023 k maturitním i učebním oborům jsou k dispozici ke stažení v databázi https://edo.europass.cz/cs/.  

Většina absolventů obdrží tento doklad od své SŠ spolu se závěrečným vysvědčením. Patří Vaše škola mezi ně? Absolventi se shodují, že elektronická PDF podoba je lepší varianta. Tento závěr vyplývá z pravidelné zpětné vazby Národního centra Europass a odpovídá i trendům v komunikaci na trhu práce. 

Zveřejněte aktuální dodatek k osvědčení na stránkách své školy, aby byl snadno dostupný pro studenty a další zájemce. Tým Europassu pro Vás vytvořil nový přehledný návod pro vydávání dodatků, kde se dozvíte, jak při vydávání dodatků postupovat, jaké jsou výhody dodatku k osvědčení a jaké jsou nejčastější dotazy.

Další odpovědi na časté dotazy individuálních žadatelů i středních škol k dodatkům k osvědčení naleznete na stránce: https://edo.europass.cz/cs/caste-dotazy/

Využít můžete také infografiku k dodatku k osvědčení, která popisuje, jak zjistit známku ze společné části maturity.

×

Tipy a triky na Váš e-mail