Europass profil

Europass profil

Od července 2020 si můžete na evropské platformě Europassu založit svůj profil a tím zdarma využívat širokou škálu služeb, které vám pomohou prezentovat vaše dovednosti a hledat práci nebo studium po celé Evropě. Profil je k dispozici v různých jazycích.  

Váš profil na platformě Europassu vám umožní: 

 • sestavovat a ukládat životopisy a motivační dopisy v různých podobách, 
 • hledat a dostávat nabídky pracovních míst a vzdělávacích příležitostí v celé Evropě na základě vašich zájmů, 
 • sestavovat a ukládat portfolia z dokladů o vašich zkušenostech a dovednostech včetně certifikátů a ukázek vaší práce v různých jazycích, 
 • vybírat z doporučených návrhů dovedností a ukládat je, 
 • sdílet profil nebo jeho části zaměstnavateli nebo vzdělávací instituci. 

Pro přihlášení do profilu Europass si můžete nastavit dvoufaktorové ověřování, díky kterému budou vaše data v bezpečí. Více informací i s návodem najdete v článku Lepší zabezpečení vašich dat v profilu a portfoliu.

Výhody profilu Europassu: 

 • Z údajů vyplněných v profilu si jednoduše vygenerujete životopis v podobě, kterou aktuálně potřebujete. Nemusíte už údaje do CV vyplňovat opakovaně. 
 • Všechny verze životopisů a motivačních dopisů můžete mít uložené a kdykoli se k nim vrátit a podle potřeby je upravit a znovu uložit. 
 • Do profilu si nahrajete všechny své další doklady o vašich dovednostech a zkušenostech, které tam zůstanou a které tak už neztratíte. 
 • Pro vyplnění dovedností do životopisu máte k dispozici nápovědu i návrhy, jak své dovednosti správně formulovat a popsat.  
 • Vaše data a doklady v profilu Europassu jsou chráněny, služby jsou poskytovány zdarma v bezpečném prostředí bez reklam a komerčních sdělení.  

Doporučujeme vám vytvořit si na evropské platformě profil, jinak můžete přijít o již vyplněné životopisy nebo motivační dopisy.

Příklad sdíleného portfolia na profilu Europassu

JProfil Europass - homepageak založit profil:

 1. Prvním krokem je registrace. Na stránce europa.eu/europass/cs klikněte na „Vytvořit zdarma profil Europassu“ ve žlutém poli. 
 2. Registrujte se pomocí vaší e-mailové adresy.  
 3. Na potvrzující e-mail vyčkejte cca 10 minut. 
 4. Vytvořte si dostatečně silné heslo a přihlaste se do profilu. Bude vám nabídnuta možnost využít dvoufaktorové ověření, například pomocí mobilní aplikace EU login. Pokud chcete dvoufaktorové ověření využít, pokračujte krokem 5 a 6. Pokud ne, můžete začít využívat svůj Europass profil již po přihlášení heslem. 
 5. Stáhněte si zdarma aplikaci EU login do telefonu, aktivujte v ní svůj účet a pomocí QR kódu načteného z počítače dokončete prvotní proces ověření.  
 6. Po spárování vašeho profilu s aplikací můžete využívat všech služeb Europassu dostupných na profilu.

Jak vyplnit a využít profil Europassu

 

 

Po registraci do profilu máte přístup do těchto částí:

Můj profil  

Do této části si vyplníte své kontaktní údaje, své vzdělání, pracovní zkušenosti, brigády, stáže, dovednosti, zájmy a koníčky. Zůstanou zde uložené a vy si z nich můžete snadno vytvořit CV. 

Sestavení životopisu (CV) a motivačního dopisu  

Z vyplněného profilu si můžete vygenerovat životopis. Vyberete si přitom jen ty části profilu, které chcete ve svém životopise mít. Životopis si můžete vyplnit i přímo do editoru bez použití údajů ve vašem profilu. Vybrat si můžete z několika grafických šablon CV. V profilu si můžete vytvořit i motivační dopis. Stejně jako u CV si také můžete vybrat výslednou podobu dokumentů výběrem z několika grafických šablon. 

Moje knihovna 

Do knihovny si uložte všechny své verze životopisů i motivačních dopisů a také další doklady o vašich dovednostech a zkušenostech, jako jsou doklady o stáži, dobrovolnictví, jazykové certifikáty nebo certifikáty o absolvovaných školeních. Uložit si tu můžete i ukázky vašich prací. Z knihovny můžete vybrané dokumenty ve formě portfolií sdílet například zaměstnavateli, u kterého se ucházíte o pracovní místo, nebo zástupcům škol, na které se hlásíte. Sdílet své doklady i certifikáty pomocí odkazu můžete kontaktům, které si sami zvolíte, na dobu, kterou si sami určíte. 

Moje zájmy 

V této části si můžete stanovit své zájmy v oblasti kariéry a vzdělávání a vyhodnocovat je. Na základě zájmů a preferencí, které zde uvedete, se vám budou na hlavní stránce profilu (můj Europass) zobrazovat pracovní příležitosti a vzdělávací kurzy na míru. (Tato funkce se na jaře 2021 ještě dolaďuje, nabízené kurzy proto mohou mít tematicky širší záběr než vámi definované zájmy.)  

Moje dovednosti 

Zde si vytvoříte profil svých dovedností, a to osobních, komunikačních, jazykových nebo manažerských. Sami si vyberete z nabídky dovedností, které jsou navržené z vašeho osobního profilu, jen ty dovednosti, které chcete mít v profilu uvedené. Můžete také dovednosti vyhledávat ve vyhledávacím okně. Nápověda v této části profilu vám pomůže správně formulovat vaše osobní dovednosti do životopisu.  

Můj Europass 

Můj Europass nabízí přehledný rozcestník vašich uložených údajů a služeb, které jsou po přihlášení na platformě Europassu dostupné. Najdete tu stručný seznam vyplněných dovedností, zájmů a nabídku kurzů vybraných přímo pro vás na základě vašich zájmů. Do budoucna se vám tu zobrazí i nabídky práce podle vámi zvolených kritérií.  

Hledání pracovních míst a vzdělávacích kurzů 

V profilu máte přístup k rozsáhlé databázi pracovních míst (přes službu EURES) a kurzů v celé Evropě.

Moje knihovna Europass

Moje knihovna Europass

Výhody životopisu a profilu Europassu z pohledu personalisty 

 • Formát Europass životopisu je známý a používá ho mnoho uchazečů. I při prvním použití se v něm snadno zorientujete a víte, kde co hledat.
 • Šablonu lze využít v 18 jazycích, snadno si zde vytvoříte potřebné jazykové mutace se stejnou strukturou.  
 • Při tvorbě životopisu je v online šablonách na výběr mnoho kategorií a možností, jak životopis sestavit.  
 • Online editory pro životopis i motivační dopis obsahují kvalitní nápovědy, sdílíte tak zaměstnavatelům a personalistům požadované a relevantní informace a detaily.  
 • V profilu a CV Europassu je jasný návod, jak vyjádřit úroveň jazykových a digitálních znalostí.  
 • Online šablona CV přirozeně koriguje optimální délku životopisu. 

Co se líbí uživatelům profilu Europassu 

 • Přehledné a návodné prostředí online šablon pro vytvoření životopisu a motivačního dopisu.
 • Možnost uložit si CV, motivační dopisy a další certifikáty a doklady do profilu do části Moje knihovna. 
 • Profil je možné mít ve více jazycích, mj. v češtině i angličtině.  
 • Důraz na digitální dovednosti a způsob a podoba jejich vyplnění.  
 • Snadné sestavení CV z profilu prostřednictvím zaškrtávání vybraných částí. 

Jaké funkce Europassu mohu na platformě využít bez registrace?

K některým částem webu a nástrojům máte přístup i bez registrace, například k online formuláři pro vyplnění životopisu nebo motivačního dopisu a k vyhledávání pracovních míst a kurzů. 

Bez registrace můžete pokračovat na platformě Europassu jako host. Vytvořený životopis i motivační dopis si můžete stáhnout v PDF a následně je znovu nahrát a upravit. Informace, které zadáte, však budou po 48 hodinách vymazány.

Pokud plánujete využívat svůj profil se všemi jeho funkcemi, jako jsou personalizované nabídky vzdělávacích příležitostí, ukládání dokladů a certifikátů či online sdílení vybraných informací se zaměstnavatelem, doporučujeme provést registraci.

×

Tipy a triky na Váš e-mail