Dodatky k osvědčení mohou školy stahovat z databáze edo.europass.cz

Novinkou na dodatcích jsou změny v hodnocení maturit. 

Od 22. 3. 2021 mohou střední školy stahovat dodatky k osvědčení s aktuálním školním rokem 2020/2021 pro své absolventy. Dodatky pro absolventy maturitních oborů obsahují nově procentuální hodnocení společné maturitní části odpovídající novele vyhlášky č. 177/2009 Sb. Dodatky k osvědčení dostává zdarma dlouhodobě 70 % absolventů středních škol v ČR, tj. přibližně 65 tisíc absolventů ročně. Využijí ho jako přílohu k životopisu při hledání pracovních příležitostí nebo dalším studiu doma i v zahraničí. 

Od února 2021 má databáze pro vydávání dodatků edo.europass.cz novou podobu, dosavadní funkce zůstávají zachovány. Pro jednotlivce, kteří žádají sami o dodatek v databázi, se v postupu nic nemění. Školy mají po vyplnění formuláře „Nastavení pro aktuální školní rok“ přístup k dodatkům všech oborů a dodatky ke svým oborům si mohou kdykoliv během roku vyhledat a stáhnout.  

Náhled databáze edo.europass.cz v nové grafice

Náhled databáze edo.europass.cz v nové grafice

 

Co je letos na dodatcích nového? 

Novinkou na dodatcích pro aktuální školní rok je zapracování změn v hodnocení maturit. Maturitní obory vzdělání mají rozšířené informace o hodnocení společné části maturitní zkoušky v části 5. na druhé straně dokladu. To odpovídá aktuálně platné novele vyhlášky č. 177/2009 Sb. 

Náhled aktualizované části dodatku k osvědčení 

Pro absolventy učebních oborů se na dodatku k osvědčení nic nemění.  

 

Další informace: 

Informace o dodatku k osvědčení na webu europass.cz 

Video o dodatku k osvědčení 

Jak být úspěšný a mít práci snů? Vaše příběhy z odborného vzdělávání 

Z dodatku k osvědčení zjistíte, jakou práci můžete hledat po absolvování školy 

Infografika o dodatku k osvědčení

 

×

Tipy a triky na Váš e-mail