Lepší zabezpečení vašich dat v profilu, portfoliu i životopisu Europassu

Od 26. dubna 2023 si nově můžete zvolit, zda chcete pro přihlášení do svého profilu Europass využívat dvoufaktorové ověřování (2FA). Vyšší úroveň zabezpečení dat svých klientů a uživatelů ve všech svých službách a portálech zavedla Evropská komise 11. října 2022. I nadále je doporučeno použít dvoufaktorové ověřování ke zvýšení bezpečnosti účtu, ale jeho nastavení již není povinné. Místo toho se můžete rozhodnout, jakým způsobem budete své údaje chránit.

 

Pokud se rozhodnete využívat 2FA, pData protection, ilustrační obrázekomůže vám k ověření pro přístup do vašeho profilu a portfolia kromě e-mailové adresy a hesla ještě i váš mobilní telefon s aplikací EU login. Nastavení aplikace vám zabere cca 5 minut.  

Jako volitelné nastavení používá dvoufázové ověření většina velkých on-line nástrojů. “V podstatě každá on-line služba, která chce být vůči uživatelům důvěryhodná, by dnes měla mít dvoufázové ověření,” uvádí web digitalnipevnost.cz. Ke spuštění dvoufaktorového ověřování došlo v průběhu října 2022, tedy Evropského měsíce kybernetické bezpečnosti, jehož heslem je např. “Díky dvoufaktoru jste o krok napřed před kyberútočníky.” 

Všechny potřebné informace najdete na webu EU

Video: Europass je nyní zase o něco bezpečnější!

Video o 2FA

Stáhněte si prezentaci s podrobným návodem jak na to

Náhled prezentace

×

Tipy a triky na Váš e-mail