Otestujte si své digitální dovednosti

Europass nabízí od konce roku 2021 novou službu - můžete si zdarma otestovat své digitální dovednosti. Vyplnění testu vám umožní lépe porozumět tomu, jakou máte úroveň digitálních dovedností, a to v pěti oblastech: informační a datová gramotnost, komunikace a spolupráce, tvorba digitálního obsahu, bezpečnost a řešení problémů. U každé z oblastí vám test vyhodnotí, zda jsou vaše digitální dovednosti základní, středně pokročilé nebo pokročilé.

Informační gramotnost a práce s datyPo absolvování testu získáte certifikát s výsledky a příklady oblastí, které ovládáte. Certifikát se vám automaticky uloží do vašeho Europass portfolia. Digitální dovednosti pak budete schopni lépe prezentovat zaměstnavatelům, vyhledávat si kurzy, ve kterých můžete své dovednosti zlepšovat, a vytvořit si osobní studijní plán, který vám pomůže stanovených studijních cílů dosáhnout. 

Test vychází z Evropského rámce digitálních kompetencí pro občany a z rostoucí poptávky zaměstnavatelů po digitálních dovednostech. Až 90 % pracovních míst na současném pracovním trhu vyžaduje digitální dovednosti. Test vytvořila Evropská komise ve spolupráci s IT firmami.

Chci si otestovat digitální dovednosti

 

Europass portfolio
×

Tipy a triky na Váš e-mail