Semináře EQF a Europassu pro učitele SOŠ a SOU se zaměří na digitalizaci ve vzdělávání

V měsících říjnu a listopadu 2023 se na krajských pracovištích NPI uskuteční semináře na téma výsledků učení podle ICT revize ve středním odborném vzdělávání

 

V tříhodinovém semináři se učitelé ze středních odborných škol a středních odborných učilišť seznámí s možnostmi rozpracování tzv. digitálních kompetencí z rámcových vzdělávacích programů do konkrétních výsledků učení ve školních vzdělávacích programech. Digitalizace se dnes týká všech předmětů a oblastí života. Možnosti, postupy i metodika výsledků učení budou prezentovány na konkrétních příkladech z praxe škol, a to pro různé vyučovací předměty. Tvorbu výsledků učení v souvislosti s digitalizací si účastníci také vyzkouší, přehledně a prakticky. Součástí programu bude i představení testu digitálních dovedností pro žáky i pro učitele. 

Diskutované inovace a výsledky učení budou pro všeobecné předměty, odborné předměty i praktické vyučování. Nezapomeneme také na žáky a jejich výsledky učení a dovednosti, které si mohou ze všech předmětů i mimoškolních aktivit snadno uložit do e-portfolia Europass.

S nabídkou účasti na semináři budou střední školy v krajích osloveny příslušným krajským pracovištěm NPI ČR.

https://www.npi.cz/kontakty

×

Tipy a triky na Váš e-mail