Jak postupovat při vyplnění editoru životopisu a motivačního dopisu

Nová platforma www.europass.eu, která slouží primárně k vytváření životopisů a motivačních dopisů, je v současné chvíli ve výstavbě. Na technických komplikacích Evropská komise usilovně pracuje. Za případné potíže se omlouváme a přinášíme vám několik tipů, jak s editory pracovat co nejefektivněji.  

1. Doporučujeme vytvoření profilu, z něj lze snadno překlopit údaje do životopisu. Kliknutím na ikonu obrázku profilu se objeví v levém menu možnost vytvoření životopisu (viz obrázek).

Jak_z_profilu_vytvořit_životopis

2. Ze životopisu se dají vygenerovat v případě potřeby jen jednotlivé sekce, například jazykové schopnosti.

Jazykové schopnosti

3. Všechny osobní údaje kromě jména a příjmení v životopisu a motivačním dopisu jsou nepovinné. Ostatní povinné údaje jsou označeny hvězdičkou.  

4. Pokud nechcete uvést pohlaví, ponechte základní nastavení “vyberte ze seznamu”. Pokud zvolíte možnost “neuvádět”, v životopise a motivačním dopise zůstane uvedeno “pohlaví: neuvádět”. 

5. Pokud nechcete uvést typ telefonního čísla, vyberte typ “mobilní telefon”. 

6. Životopis i motivační dopis lze uložit ve formátu PDF, případně do knihovny Europass po vytvoření profilu. Po uložení lze životopis zpětně nahrát a upravit.

Životopis i motivační dopis lze uložit ve formátu PDF

7. Pokud si vytvoříte profil, můžete si z něj složit různá CV. Do každého CV zvolíte jen ty sekce a informace, které v něm budete chtít pro danou pracovní nebo studijní příležitost uvést. 

Pokud si vytvoříte profil, můžete si z něj složit různá CV.

V případě, že narazíte na nesrovnalost nebo si s něčím nebudete vědět rady, kontaktujte nás skrze webový formulář, případně nám napište na europass@npicr.cz anebo nám zavolejte na telefonní číslo 773 765 000.

×

Tipy a triky na Váš e-mail