Hledám práci
Hledám práci

Pro ty, co potřebují přehledně prezentovat své dovednosti a zkušenosti, Europass nabízí možnost, jak si jednoduše vytvořit kvalitní portfolio ze životopisu a dalších dokladů o tom, co umíte, a to v češtině i cizích jazycích.

Jak napsat životopis a motivační dopis


Tvorba životopisu společně s motivačním dopisem jsou nejdůležitějšími kroky na cestě k zaměstnání. 

Zvyšte svou šanci uspět na trhu práce s kvalitně zpracovaných životopisem a nezapomeňte v něm ukázat své dosavadní zkušenosti, dovednosti a schopnosti. V motivačním dopise shrňte důvody, proč se právě vy hodíte na inzerovanou pozici, jaké osobnostní předpoklady uplatníte v daném zaměstnání a jaké přínosy bude mít vaše činnost pro budoucího zaměstnavatele. Nezapomeňte v něm poděkovat za strávený čas při čtení CV i motivačního dopisu a zaujměte pozitivní proaktivní přístup k případnému osobnímu setkání. Nevíte si rady? Poradíme Vám.

Videa o Europassu

Práce v zahraničí

Rozhlížíte se po práci za hranicemi? I pro váš máme pár rad, jak na to. Naši kolegové z EURES vám pomohou najít pracovní místo v zahraničí. K tomu vám pomůže dodatek k osvědčení v cizím jazyce a určení vaší úrovně kvalifikace podle Evropského rámce kvalifikací (EQF), který zaměstnavateli na první pohled řekne, kam až jste to ve studiu dotáhli. A pokud potřebujete o svém oboru sdělit více informací, pomůže vám informační systém o uplatnění absolventů škol na trhu práce Infoabslovent

Video o dodatku k osvědčení