Hledám práci
Hledám práci

Pro ty, co potřebují přehledně prezentovat své dovednosti a zkušenosti, Europass nabízí možnost, jak si jednoduše vytvořit kvalitní portfolio ze životopisu a dalších dokladů o tom, co umíte, a to v češtině i cizích jazycích.

Sestavte si portfolio ze životopisu a dalších dokumentů

Prvním krokem je přihlášení do profilu Europassu, který vám umožní nejen sestavovat životopis, motivační dopis a celé e-portfolio, ale také si tu můžete s nápovědou formulovat své dovednosti a zájmy.

Služby Europassu vám umožní sestavit kompletní portfolio o tom, co umíte, o vaší praxi, vzdělání i dovednostech. Základem je životopis, ke kterému si přiložíte další dokumenty, jako např. certifikáty o jazykových dovednostech, doklady o stážích, ukázky vaší práce nebo motivační dopis.

Do portfolia určitě patří i certifikát o vašich digitálních dovednostech. Ten získáte jednoduše a zdarma díky nové službě Europassu - testu digitálních dovedností.

 

Jak napsat životopis a motivační dopis


Tvorba životopisu společně s motivačním dopisem jsou nejdůležitějšími kroky na cestě k zaměstnání. 

Zvyšte svou šanci uspět na trhu práce s kvalitně zpracovaným životopisem a nezapomeňte v něm ukázat své dosavadní zkušenosti, dovednosti a schopnosti. V motivačním dopise shrňte důvody, proč se právě vy hodíte na inzerovanou pozici, jaké osobnostní předpoklady uplatníte v daném zaměstnání a jaké přínosy bude mít vaše činnost pro budoucího zaměstnavatele. Nezapomeňte v něm poděkovat za strávený čas při čtení CV i motivačního dopisu a zaujměte pozitivní proaktivní přístup k případnému osobnímu setkání. Nevíte si rady? Poradíme Vám.

Video o Europassu

Profesia je partnerem Europassu pro hledání práce v ČR


Profesia logo   


Profesia postavaVáš spolehlivý průvodce světem práce

Práci si najdete na www.profesia.cz

Nechte si zasílat pracovní nabídky www.profesia.cz/agent

Zjistěte, kolik si vyděláte na www.platy.cz

Přijďte na veletrh práce Profesia days www.profesiadays.cz

Práce v zahraničí

Rozhlížíte se po práci za hranicemi? I pro váš máme pár rad, jak na to. Naši kolegové z EURES vám pomohou najít pracovní místo v zahraničí. K tomu vám pomůže dodatek k osvědčení v cizím jazyce a určení vaší úrovně kvalifikace podle Evropského rámce kvalifikací (EQF), který zaměstnavateli na první pohled řekne, kam až jste to ve studiu dotáhli. A pokud potřebujete o svém oboru sdělit více informací, pomůže vám informační systém o uplatnění absolventů škol na trhu práce Infoabslovent

Video o dodatku k osvědčení