Služby Europassu včetně životopisu a e-portfolia jsou nově i v ukrajinštině

Ukrajinština je od konce května 2022 30. jazykem, ve kterém jsou dostupné evropské služby Europassu, konkrétně profil, životopis, motivační dopis a e‑portfolio. Všechny služby jsou zdarma a najdete je na https://europa.eu/europass/uk. Každý si tu může založit profil a e-portfolio, vytvořit životopis nebo napsat motivační dopis.  

Služby Europassu v ukrajinštině

České Národní centrum Europass, které poptávku po umožnění dostupnosti služeb pro Ukrajince v Evropské komisi iniciovalo, se tak snaží pomoci uprchlíkům vstoupit na český trh práce, usnadnit jim hledání práce i komunikaci se zaměstnavateli o tom, jaké mají vzdělání, praxi, kvalifikaci a dovednosti. 

Evropská komise zároveň pracuje na překladu testu digitálních dovedností. Ten si zatím mohou uživatelé vyplnit např. v angličtině nebo v češtině. Časový limit na odpovědi na otázky dává dostatečný prostor pro možnost přeložení otázek pomocí překladačů. 

Nabídka seminářů v krajích

Národní centrum Europass nabízí možnost pořádání seminářů v regionech, například pro neziskové organizace na téma využití služeb Europassu pro vstup na trh práce.

V případě zájmu o uspořádání semináře se ozvěte na e-mail: petr.spousta@npi.cz.

×

Tipy a triky na Váš e-mail