Dodatek k diplomu vydávají svým absolventům vysoké a vyšší odborné školy. České vysoké školy vydávají dodatek k diplomu všem svým absolventům spolu s vysokoškolským diplomem od roku 2006 na základě novely zákona o vysokých školách č. 552/2005 Sb.

Dodatek k diplomu vydává také více než 85 % vyšších odborných škol, přestože ze zákona tuto povinnost nemají.

Ne, dodatek nenahrazuje diplom ani nezaručuje automatické uznání kvalifikace. Napomáhá však lepšímu porozumění získanému vzdělání, obsahuje více informací o průběhu studia a je v cizím jazyce.

Vysoké a vyšší odborné školy vydávají dodatky zpravidla v angličtině.

Ve většině případů ne. VŠ mají povinnost vydávat dodatek ze zákona od roku 2006. Vzhledem k systémovému řešení vydávání dodatků spolu s diplomy nemohou školy vydávat dodatky zpětně před tímto rokem. Přesto doporučujeme obrátit se na studijní oddělení VŠ, kde jste studovali s dotazem, zda můžete získat nějaký ekvivalent – například výpis studovaných předmětů apod.

VOŠ mohou pro vydávání dodatku využít program Bakaláři nebo formuláře, které připravilo Národní centrum Europass, včetně doporučení a pokynů pro zpracování. Metodický postup a bližší informace naleznete na stránce Dodatek k diplomu.

Štítky

×

Tipy a triky na Váš e-mail