Jaké osobní údaje uvádět v životopisu

Jaké osobní údaje uvádět v životopisu

V každém životopise musíte samozřejmě uvést své celé jméno, všechno ostatní už je volitelné. Výhodou Europass-životopisu je, že nabízí velký výběr kolonek týkajících se osobních a kontaktních údajů. Vy vyplníte pouze ty údaje, které chcete zveřejnit. Nevyplněné kolonky se ve finální verzi životopisu nezobrazí.

Datum narození

Doporučujeme uvést rok narození, aby nevznikaly zbytečné domněnky, že něco skrýváte. V případě, že se rozhodnete uvádět celé datum, uveďte je ve formátu den/měsíc/rok. Pokud tento údaj neuvedete, personalista si váš věk snadno vypočítá podle roku ukončení studia.

Fotka

Pokud není tento požadavek uveden v inzerátu, fotka v životopise být nemusí. Někdy může pomoci, někdy naopak uškodit. Díky fotce se stanete snadněji zapamatovatelní, což je žádoucí především u pozic, na které bude pravděpodobně reagovat hodně uchazečů. Na druhé straně s fotkou do rozhodování vstupuje iracionální faktor. I to, jestli na personalistu na fotce působíte sympaticky nebo ne, může ovlivnit jeho rozhodnutí vás pozvat nebo nepozvat na pohovor.

Pokud se tedy pro fotografii rozhodnete, dejte si záležet na výběru. Selfie nebo fotky z dovolené do životopisu rozhodně nedávejte. Fotografie by měla být formální a měla by vás zabírat od hlavy po ramena. Pokud si nejste jistí jejím vyzněním, poraďte se s někým známým, ať vám řekne, jak na fotce působíte.

Kontaktní údaje

U kontaktů stačí uvést telefonní číslo a e-mail. Pokud budou personalisté potřebovat nějaký další kontakt, domluví se s vámi (např. pokud by pohovor probíhal přes Skype). Blog nebo webovou stránku uvádějte pouze tehdy, když se jimi chcete prezentovat, např. pokud jste grafik a na stránce je k nahlédnutí portfolio vaší práce.

×

Tipy a triky na Váš e-mail