Naplánujte si svou kariéru s Europassem, připravte si e-portfolio a ukažte vše, co umíte

Europass nabízí komplexní služby, díky kterým můžete získat vaši vysněnou práci nebo vzdělávací příležitost doma i v zahraničí. Jde v první řadě o online šablonu pro psaní životopisu, který doplňuje možnost sepsání motivačního dopisu a sestavení celého portfolia složeného z dokumentů nebo ukázek vaší práce, to vše online a zdarma. Europass vám tak pomůže i vstup na evropský trh práce, pochopit nejnovější trendy a připravit se na ně vhodným způsobem.  

Prvním krokem je vytvoření profilu Europassu na evropské platformě. Ten vám otevře mnoho možností, včetně ukládání všech verzí vašich životopisů nebo motivačních dopisů, možnost se k nim vracet a upravovat je nebo dostávat nabídky práce nebo vzdělávání v celé Evropě na základě vámi zvolených zájmů. Služby Europassu může využít každý, nejen ten, kdo aktuálně hledá práci. Můžete si tu plánovat své budoucí kroky a mít přehled o svém vzdělávání a žádostech o zaměstnání. V online prostředí vám také pomůžeme naformulovat a popsat vaše dovednosti.  

Součástí služeb Europassu jsou také aktuální rady, jak nejlépe napsat životopis, motivační dopis, sestavit portfolio a ukázat tak své dovednosti a vše co umíte. Od konce roku 2021 si můžete otestovat své digitální dovednosti, získat potvrzení o úrovni vašich dovedností a uložit si ho do vašeho portfolia. Všechna data jsou na webu Europassu v bezpečí, žádné informace nesdílíme s třetí stranou, pokud o to přímo nepožádáte.  
 

Kdo jsme?

Vydávání a správu dokladů Europassu i komunikaci s klienty zařizuje Národní centrum Europass ČR, které je od roku 2020 součástí Národního pedagogického institutu ČR. Více informací najdete v záložce O nás a náš tým

Pro novináře

Zkušenosti s Europassem:

“Europass jsem využila pro zvýšení svých šancí při přihlášce k policii v Německu. Použití dodatku k osvědčení se projevilo jako výtečný nápad, protože již půl roku pracuji na policejní stanici v německém Oberwiesenthalu. A jsem nadmíru spokojená. Europass musím tedy hodnotit velice pozitivně, určitě mi dost pomohl při získání mé vysněné práce. Doporučuji předložit Europass při hledání práce u nás i v zahraničí."

Milena, klientka

“V profilu Europassu si mohu navolit svoje dovednosti – ty co mám, ale i ty, kterých chci dosáhnout. Své jazykové dovednosti si lze na stránkách Europassu velmi dobře ohodnotit podle Společného evropského referenčního rámce (A1, A2, B1…C2). Pokud tápete v úrovni svých digitálních dovedností, v Europass profilu si je můžete zdarma otestovat.”

Hana, personalistka

"Studuji na VŠ a Europass mi pomohl sestavit můj životopis, se kterým mám lepší šanci uspět na trhu práce. Je snadný na ovládání a obsahuje všechny náležitosti správného životopisu. Rozhodně doporučuji!"

Jan, klient

"Dodatky k diplomu vydáváme od roku 2012. Studenti mají díky dodatkům možnost prezentovat se v zahraničí. Pokud absolvuji zahraniční stáž, dávají si potvrzení do odborného portfolia."

Zástupkyně ředitelky SZŠ a VOŠ zdravotnická Nymburk

3
3 miliony lidí si vytvořilo profil Europassu od září 2020 do konce roku 2021
37
37 % uživatelů, kteří mají profil Europassu, jsou mladí lidé do 24 let
85
85 % absolventů českých středních škol dostává dodatek k osvědčení
200
200 milionů online vyplněných životopisů v Evropě v letech 2005 až 2021

Infografiky

Logo Europassu

Kde nás potkáte 

Potkat nás můžete na studijních nebo pracovních veletrzích, jako je Gaudeamus nebo Profesia days. Spolupořádáme také semináře a další akce pro odbornou veřejnost a učitele či kariérové poradce k aktuálním tématům, jako je podnikavost, cirkulární ekonomika nebo Průmysl 4.0.  

Více o naší účasti na akcích - kde nás potkáte

Dříve vydané tiskové zprávy: 

Kontakt a další informace:

Newsletter 

Chcete dostávat informace o novinkách z Europassu a dalších evropských sítí, které se týkají dovedností, budoucnosti trhu práce a aktuálního dění v odborném vzdělávání u nás i v Evropě? Přihlaste se k odběru newsletteru Dovednosti pro budoucnost

Najdete nás na Facebooku, Instagramu i Youtube

Potřebujete další informace?

Ozvěte se. Kontakt pro média: Lucie Šnajdrová 

×

Tipy a triky na Váš e-mail