Pokud jste dodatek nezískali rovnou spolu s absolventským osvědčením ze střední školy (tj. vysvědčením o závěrečné zkoušce, výučním listem, vysvědčením o maturitní zkoušce), můžete si zažádat individuálně v Národním centru Europass v databázi k vydávání dodatků.

Ne, dodatek je vydáván zdarma.

Dodatek můžete získat v češtině, angličtině, němčině nebo francouzštině. Do jiných jazyků dodatky nepřekládáme.

Pokud si zažádáte v Národním centru Europass přes online žádost v databázi dodatků na adrese edo.europass.cz/#tab2, vystavíme Vám dodatek zpravidla do týdne. V případě, že si zažádáte o dodatek, který dosud nebyl zpracován (například starší obor vzdělání) nebo nemáme jeho požadovanou jazykovou verzi, dodatek Vám vydáme v řádu několika týdnů (obvykle do 4 až 6 týdnů).

Dodatek nenahrazuje původní osvědčení ze střední školy (vysvědčení o závěrečné zkoušce, výuční list, vysvědčení o maturitní zkoušce). Dodatek je třeba předkládat vždy s originálem osvědčení ze střední školy.

Ne, dodatek nezaručuje automatické uznání kvalifikace/vzdělání v zahraničí. Dodatek ale usnadňuje porozumění získanému vzdělání/kvalifikaci napříč evropskými zeměmi.

Dodatek se vztahuje ke kvalifikaci držitele - je tedy totožný pro všechny osoby se stejným oborem vzdělání, tj. osvětluje danou kvalifikaci. Na druhé straně dodatku se však uvádí název a adresa školy, kde byl obor studován.

Nelze. Dodatek vždy předkládejte s originálem osvědčení ze střední školy (tj. s vysvědčením o maturitní zkoušce, výučním listem nebo vysvědčením o závěrečné zkoušce).

Střední školy vydávají dodatky skrz databázi dodatků. Do databáze se jednoduše zaregistrujete zde: https://edo.europass.cz/edoa/account_institution_signup/

 

Vydávání dodatků je zdarma. V současné době vydává dodatky svým absolventům více než polovina středních škol v ČR. Všechny potřebné informace k vydávání dodatků naleznou zástupci středních škol zde: https://edo.europass.cz/#tab3

Štítky

×

Tipy a triky na Váš e-mail