Kde nás potkáte

Kde se na nás můžete těšit:
Kde se na nás můžete těšit:

Předsedáme Evropě
8. září až 11. října
Gaudeamus Brno
1. až 4. listopadu
Profesia Days
12. až 13. října

Cyklus regionálních akcí Předsedáme Evropě

8. 9.   České Budějovice, náměstí Přemysla Otakara II.
13. 9.   Pardubice, Pernštýnské náměstí
15. 9.   Hradec Králové, Masarykovo náměstí
20. 9.   Ústí nad Labem, Městské sady
22. 9.   Karlovy Vary, T.G. Masaryka (mezi Smetanovými sady a poštou)
24. 9.   Plzeň, Náměstí Republiky (spolu s #JETOTU)
29. 9.   Jihlava, Masarykovo náměstí
3. 10.   Olomouc, Horní náměstí
10. 10.   Brno, náměstí Svobody
11. 10.   Liberec, náměstí Dr. E. Beneše

Akce pro neziskové organizace

Dne 19. května 2022 proběhl v Praze v prostorách Národního pedagogického institutu ČR seminář Služby pro vstup na trh práce nejen pro Ukrajince, na jehož programu se vedle Národního centra Europass podílelo i Centrum Euroguidance.

Nabídka seminářů v krajích

Národní centrum Europass nabízí možnost pořádání seminářů v regionech, například pro neziskové organizace na téma využití služeb Europassu pro vstup na trh práce nejen pro Ukrajince. 

Nově od května 2022 jsou služby Europassu dostupné i ukrajinštině, konkrétně životopis, motivační dopis, e-portfolio a profil

V případě zájmu o uspořádání semináře se ozvěte na e-mail: jiri.biskup@npi.cz.

Studijní veletrhy

Gaudeamus Praha a Brno 

Každoročně nás potkáte na evropském veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus, a to v lednu v Praze a v listopadu v Brně. Přednášky připravujeme pravidelně pro studenty, učitele i kariérové poradce. 

Pracovní veletrhy 

Profesia days  

Každý rok máme na největším pracovním veletrhu v ČR stánek za celý Národní pedagogický institut ČR, kde mimo jiné návštěvníky seznamujeme s novinkami Europassu. 

Akce pro učitele a odbornou veřejnost 

Pro odbornou veřejnost, učitele i kariérové poradce pořádáme tematicky zaměřené semináře na aktuální a společensky zajímavá témata, často ve spolupráci s dalšími projekty NPI a významnými partnery, např. s Institutem cirkulární ekonomiky INCIEN nebo Českým institutem informatiky, robotiky a kybernetiky při ČVUT (CIIRK). 

Akce pro veřejnost

Den Evropy

S přestávkou mezi lety 2019 a 2022 probíhá každoročně k připomenutí Dne Evropy a zároveň členství ČR v EU festival na začátku května v Praze. Na programu jsou pravidelně kromě hudby i moderované diskuze se zajímavými osobnostmi, informační stánky velvyslanectví členských zemí EU a dalších partnerů, mezi nimi i Europassu. Festival byl v roce 2022 věnován podpoře Ukrajiny.