Plánovaný výpadek databáze k vydávání dodatků k osvědčení

Vážení uživatelé databáze, v neděli 30. srpna dojde k plánované odstávce elektrické energie a web edo.europass.cz bude tento den dočasně nedostupný. Za případné komplikace se předem omlouváme. 

 

Editor pro psaní životopisu a motivačního dopisu má nyní novou podobu

Dne 1. července 2020 byl spuštěn nový evropský portál, kde je nově možné založit si profil Europassu a sestavit online portfolio z dokladů o vašich schopnostech a dovednostech.

INEX letos workcampuje v Česku. Dobrovolníci se zapojí do 30 veřejně prospěšných projektů

Organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit z důvodu epidemie koronaviru pro letošní letní sezónu zaměřila své aktivity na lokální úroveň. V součinnosti s partnerskými spolky, organizacemi, obcemi a dalšími subjekty připravuje v Česku téměř 30 krátkodobých dobrovolnických projektů, tzv. workcampů, do nichž se budou moci zapojit stovky dobrovolníků. Pro ty, kteří mají rádi výzvy, pak INEX umožňuje zapojení se jako vedoucí workcampu.

 

Klientské centrum na dovolené

Od 7. do 10. července 2020 má Europass dovolenou. Vašim telefonickým a e-mailovým dotazům se budeme věnovat v plné síle od 13. července.

 

Nový způsob, jak žádat o čísla dokladů Europass mobility

Pro vydání čísel dokladů připomínáme novinku související s novým webem Europassu. Nyní si o Europass mobility můžete zažádat v sekci „Doklad o stáži“, kde najdete nový online formulář. Do formuláře stačí vyplnit základní údaje o stáži, na kterou se vy, vaši kolegové či studenti chystají odjet. Požadovaná čísla dokladů vám budou zaslána obratem, nejpozději do jednoho pracovního dne. Na stránce jsme pro vás připravili vzor a pár tipů k rychlejšímu vyplnění. 

Jak postupovat v případě, že stáž nebyla realizována nebo byla přerušena?

Vzhledem k aktuální situaci související s COVID-19 je možné, že některé plánované stáže nebyly realizovány, nebo byly realizovány jen částečně. Pokud vám již byly kódy k Europass mobilitám vydány a stáže budou probíhat v náhradním termínu, není třeba žádat o kódy nové. Pokud stáž započala, ale nebyla dokončena, do dokladu o stáži doporučujeme vepsat informaci, že stáž byla z důvodu nařízení vlády přerušena a dokončena bude v náhradním termínu. 

Spustili jsme nový web

A zajímá nás, jak se vám líbí. Našli jste tu vše, co jste hledali? Máte nějakou připomínku, nápad na zlepšení nebo nám chcete nechat vzkaz? Napište nám. 

Zapojte se do fotosoutěže a vyhrajte výlet do Berlína nebo Soluně

Studujete na střední nebo vyšší odborné škole a chcete ostatním ukázat, co umíte? Přihlaste se do fotografické soutěže #CedefopPhotoAward, nafoťte sérii fotografií o odborném vzdělávání a vyhrajte jednu ze tří hlavních cen včetně výletu do Berlína nebo Soluně.