Aktuality

Od 26. dubna 2023 si nově můžete zvolit, zda chcete pro přihlášení do svého profilu Europass využívat dvoufaktorové ověřování (2FA). Vyšší úroveň zabezpečení dat svých klientů a uživatelů ve všech svých službách a portálech zavedla Evropská komise 11. října 2022. I nadále je doporučeno použít dvoufaktorové ověřování ke zvýšení bezpečnosti účtu, ale jeho nastavení již není povinné. Místo toho se můžete rozhodnout, jakým způsobem budete své údaje chránit.

Letošní absolventi středních škol budou mít na svých vysvědčeních u předmětů ze společné části maturitní zkoušky uvedeno pouze „uspěl/a“ a procentuální vyjádření úspěšnosti v didaktickém testu. Známky ze společné maturity na maturitním vysvědčení už od roku 2021 nenajdete. Převodník procent na známky nabízí i letos dodatek k osvědčení, jeden z dokumentů Europassu. Většina absolventů (85 %) ho dostane spolu s maturitním vysvědčením ve škole. 

I v letošním roce se Europass zapojí do festivalu při příležitosti Dne Evropy, který se koná 5. května 2023 na Střeleckém Ostrově v Praze. Potkat nás můžete na našem stánku věnovaném Evropskému roku dovedností. Na co se můžete těšit a co si s Europassem můžete zkusit?

Děkujeme za vaši účast! Gaudeamus Praha 2023 byl jak pro nás, tak pro pořadatele jedním slovem úžasný. A proč? Na veletrh zavítalo téměř čtrnáct tisíc studentů! U našeho stánku se vás vystřídalo přibližně šest set a my jsme se s vámi moc rádi potkali. 

Již 24.- 26. ledna 2023 si můžete přijít vybrat svou vysněnou vysokou školu na veletrh Gaudeamus v Praze. Europass a Národní pedagogický institut ČR bude opět u toho. Na výstavišti v pražských Letňanech proběhne další ročník Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus.

Při přihlášení se mohou vyskytnout komplikace. Své životopisy a motivační dopisy si můžete upravit prozatím bez přihlášení. Děkujeme za trpělivost.

Chcete získat či změnit práci a nejste si jistí, jaké šance na trhu máte? Dorazte na největší český veletrh práce Profesia days, který se koná 12. a 13. října 2022 v Praze v Letňanech. Veletrh je určen pro všechny, kteří se aktivně zajímají o svou pracovní budoucnost. Europass a Národní pedagogický institut ČR bude u toho. S Europassem si můžete zdarma otestovat své digitální dovednosti nebo sestavit vlastní e-portfolio a životopis. Vstup je po předchozí registraci zdarma. 

Až do 15. září 2022 se mohou kariéroví poradci nebo organizace přihlásit do Národní ceny kariérového poradenství s aktivitami, které pomáhají klientům a kterými mohou inspirovat ostatní v jejich činnosti. Cenu pořádá již počtrnácté Centrum Euroguidance a jejím cílem je poukázat na potřebné, účinné, inovativní a inspirativní počiny v oblasti kariérového poradenství pro děti i dospělé.

Trh práce prošel velkými změnami v důsledku pandemie, války a s nimi spojené inflace i zdražování energií. Trendům na trhu práce se věnovala konference HR fóra Formování nové budoucnosti v květnu 2022 v Praze. 

Ukrajinština je od konce května 2022 30. jazykem, ve kterém jsou dostupné evropské služby Europassu, konkrétně profil, životopis, motivační dopis a e‑portfolio. Všechny služby jsou zdarma a najdete je na https://europa.eu/europass/uk. Každý si tu může založit profil a e-portfolio, vytvořit životopis nebo napsat motivační dopis.  

×

Tipy a triky na Váš e-mail