Otestujte si s námi zdarma své digitální dovednosti na veletrhu Gaudeamus v Praze

Již 24.- 26. ledna 2023 si můžete přijít vybrat svou vysněnou vysokou školu na veletrh Gaudeamus v Praze. Europass a Národní pedagogický institut ČR bude opět u toho. Na výstavišti v pražských Letňanech proběhne další ročník Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus.

Aktuálně probíhá nahrávání nové verze ePortfolia Europassu

Při přihlášení se mohou vyskytnout komplikace. Své životopisy a motivační dopisy si můžete upravit prozatím bez přihlášení. Děkujeme za trpělivost.

Lepší zabezpečení vašich dat v profilu, portfoliu i životopisu Europassu

Od 11. října 2022 nastavuje Evropská komise ve všech svých službách a portálech vyšší úroveň zabezpečení dat svých klientů a uživatelů. Týká se to také portálu Europass a všech již vytvořených profilů a portfolií.

Potkáme se na největším českém veletrhu práce Profesia days

Chcete získat či změnit práci a nejste si jistí, jaké šance na trhu máte? Dorazte na největší český veletrh práce Profesia days, který se koná 12. a 13. října 2022 v Praze v Letňanech. Veletrh je určen pro všechny, kteří se aktivně zajímají o svou pracovní budoucnost. Europass a Národní pedagogický institut ČR bude u toho. S Europassem si můžete zdarma otestovat své digitální dovednosti nebo sestavit vlastní e-portfolio a životopis. Vstup je po předchozí registraci zdarma. 

Přihlaste se do Národní ceny kariérového poradenství 2022

Až do 15. září 2022 se mohou kariéroví poradci nebo organizace přihlásit do Národní ceny kariérového poradenství s aktivitami, které pomáhají klientům a kterými mohou inspirovat ostatní v jejich činnosti. Cenu pořádá již počtrnácté Centrum Euroguidance a jejím cílem je poukázat na potřebné, účinné, inovativní a inspirativní počiny v oblasti kariérového poradenství pro děti i dospělé.

Jaké jsou trendy na trhu práce z pohledu firem?

Trh práce prošel velkými změnami v důsledku pandemie, války a s nimi spojené inflace i zdražování energií. Trendům na trhu práce se věnovala konference HR fóra Formování nové budoucnosti v květnu 2022 v Praze. 

Služby Europassu včetně životopisu a e-portfolia jsou nově i v ukrajinštině

Ukrajinština je od konce května 2022 30. jazykem, ve kterém jsou dostupné evropské služby Europassu, konkrétně profil, životopis, motivační dopis a e‑portfolio. Všechny služby jsou zdarma a najdete je na https://europa.eu/europass/uk. Každý si tu může založit profil a e-portfolio, vytvořit životopis nebo napsat motivační dopis.  

Jak na e-portfolio? Poraďte svým vrstevníkům

  • Máte zkušenosti s portfoliem Europassu? Nebo jste už vyzkoušeli vyplnit životopis, motivační dopis nebo test digitálních dovedností a chcete si své portfolio teprve vytvořit a podělit se a sdílet s ostatními s tím, jak to šlo?  
  • Jste pyšní na to, jak vypadá vaše portfolio, a chtěli byste poradit ostatním, jak na to?  
  • Využili jste své portfolio nebo životopis ve své kariéře, třeba k přihlášce na školu nebo na stáž či brigádu? Vedete si e-portfolio pro svůj osobní rozvoj? 
  • Nebo si chcete své portfolio teprve založit, nevíte jak na to a jste ochotní s ostatními sdílet to, jak vám to napoprvé šlo? 
  • Je vám 18 až 30 let? 

Ozvěte se nám a domluvíme se na spolupráci!

Proběhl seminář o usnadnění vstupu na trh práce nejen pro Ukrajince

Národní pedagogický institut ČR, konkrétně Národní centrum Europass a Centrum Euroguidance, uspořádal 19. května 2022 seminář pro zástupce neziskových organizací, kteří pracují s uprchlíky. Účastníci se seznámili se službami, které mohou pomoci lidem při vstupu na trhu práce.  

Europass doklad o stáži má od května digitální PDF podobu

Národní centrum Europass ČR reaguje na priority ČR a EU v oblastech digitalizace a šetrného zacházení s přírodou. Proto od května představuje nové formuláře dokladu o stáži, které jsou v podobě PDF a s elektronickým podpisem. Držitelé tak mohou svůj doklad v moderním designu lépe využít při komunikaci s trhem práce a pro další vzdělávání. Mohou si ho uložit do svého mobilu, na cloud nebo také do svého e-portfolia Europassu