Pracovní listy a další materiály pro SŠ

Pracovní listy a další materiály pro SŠ

Pracovní listy pro žáky středních škol (gymnázií a středních odborných škol) můžete použít v hodinách českého nebo cizího jazyka, základů společenských věd i ICT. Jsou koncipovány pro jednu vyučovací hodinu (45 minut) a obsahují aktivizační metody a formy práce. Jsou inspirovány metodami kritického myšlení a přibližují téma Evropy, Evropské unie a spolupráce v rámci EU.

Prezentace můžete použít, abyste žáky lépe seznámili s tím, co nabízí platforma Europass. Pokud chcete svým žákům pomoci v rozvoji a pomoci jim ukázat jejich zkušenosti, dovednosti a znalosti a jak se uplatnit na trhu práce, prezentace vám to usnadní. Europass nabízí i test digitálních dovedností, který umožňuje vyhodnotit a srozumitelně popsat úroveň digitálních dovedností. Na prezentace můžete navázat například diskuzí o dovednostech budoucnosti

Jednoduché hry mohou být použity pro motivační část hodiny, jako krátké rozehřívací aktivity.

Europass QR kódy umožňují rychlý přístup ke službám Europassu – testu digitálních dovednostípotrfoliu a profilu Europass a dokladu o stáži. Stačí je vytisknout a dát k dispozici žákům v průběhu hodiny, vyvěsit na nástěnku apod.

Prezentace, hry a další materiály můžete použít i pro práci s veřejností na různých akcích a během volnočasových aktivit. 

×

Tipy a triky na Váš e-mail