Pracuji a chci změnu
Pracuji a chci změnu

Pro vás, co potřebujete přehledně prezentovat své dovednosti a zkušenosti, Europass nabízí možnost, jak si jednoduše vytvořit kvalitní portfolio ze životopisu a dalších dokladů o tom, co umíte, a to v češtině i cizích jazycích.

Jak se prezentovat

Chystáte se ke změně a nevíte jak na to? Europass vám může pomoci. Nabízíme inspiraci, možnost sestavení portfolia online a pořízení dokladů, pomocí kterých zaznamenáte a přehledně ukážete své zkušenosti, dovednosti a schopnosti. Máme pro Vás také praktické rady a tipy, jak jednotlivé doklady získat a vyplnit včetně ukázkových vzorů životopisu a dalších dokladů. 

Vím, co chci, a jdu na to

Připravuji se na změnu

Přemýšlíte o změně práce, ale chybí Vám dovednosti a znalosti potřebné pro novou pracovní pozici? Díky dotovaným kurzům Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) se nyní můžete vše potřebné doučit. 

Vyberte si kurz a připravte se na novou profesi
  • Na výběr máte 2 typy kurzů: rekvalifikační (výběr ze všech oborů) a vzdělávací (pouze v oblasti digitálních dovedností).
  • Úřad práce za Vás zaplatí 82 % až 100 % ceny kurzu až do výše 50 000 Kč. Můžete si vybrat i více kurzů, ale je třeba je absolvovat postupně.
  • Kurzy mohou probíhat prezenčně, online, nebo kombinací těchto forem.
  • Výuka probíhá v českém jazyce, u kurzů digitálního vzdělávání také v anglickém jazyce.
  • Příspěvek můžete získat od 18 let, při kurzu můžete pracovat, podnikat, studovat, hledat práci, nebo být na rodičovské dovolené.
  • Důležité pro proplacení přislíbené částky ze strany Úřadu práce je splnit podmínky daného kurzu.

Přečtěte si více na stránkách MPSV Jsem v kurzu.

Profesia je partnerem Europassu pro hledání práce v ČR

 

Profesia logo   

 


Profesia postavaVáš spolehlivý průvodce světem práce

Práci si najdete na www.profesia.cz

Nechte si zasílat pracovní nabídky www.profesia.cz/agent

Zjistěte, kolik si vyděláte na www.platy.cz

Přijďte na veletrh práce Profesia days www.profesiadays.cz

Chcete vyzkoušet?

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

Studium nebo stáž na vysoké škole v zahraničí je dnes běžná věc a patří k nejčastějším formám mobility vůbec. Pokud o studiu v zahraničí uvažujete, máte opravdu mnoho šancí a příležitostí. Navíc dobu strávenou na studiích v zahraničí řadí zpětně 99 % osob k těm nejzajímavějším, ne-li nejlepším životním zkušenostem. Publikace Studium v zahraničí seznámí čtenáře krok za krokem s tím, jak postupovat při zájmu o studium mimo ČR. Popisuje různé možnosti studia, od možností získání stipendií na vysokých školách přes jazykové kurzy v zahraničí až po letní školy a odborné stáže.

Práce v zahraničí

Práce v zahraničí

Pokud si chcete najít práci v zahraničí, bude vše jednodušší, jestliže jste s budoucím zaměstnavatelem domluveni předem. Pokud chcete pracovat v zemích, kde je potřeba pracovní povolení, bude zajištění zaměstnavatele předem nutnou podmínkou pro získání tohoto povolení, jinde to pomůže při vyřizování dalších formalit. K výběru zaměstnání můžete využít také úřady práce cizí země. Při úřadech práce ve všech členských zemích EU/EHP a Švýcarsku funguje síť EURES (Evropské služby zaměstnanosti), která se zaměřuje přímo na zaměstnávání osob za hranicemi jejich země. Další informace najdete v článku Kde a jak hledat práci v zahraničí.

Dobrovolnictví

Dobrovolnictví

Při stáži a dobrovolnické činnosti získáte praktické zkušenosti a nové znalosti a dovednosti. Zaznamenáním dobrovolnických zkušeností nebo stáže budoucímu zaměstnavateli ukážete, že jste flexibilní, otevření novým výzvám a inovacím, schopní týmové práce, přizpůsobiví novému prostředí a kulturám a schopní poradit si v nových situacích. Nabídky na dobrovolnictví najdete např. na webu organizace INEX SDA nebo Evropských sborů solidarity. Další informace o tom, jak ukázat svou dobrovolnickou praxi, najdete v článku Jak zaznamenat stáž nebo dobrovolnickou zkušenost

Vzdělávání dospělých v infografikách EU

Úřad pro publikace Evropské unie publikoval sérii infografik k problematice vzdělávání dospělých. V nich se věnuje vlivu vzdělávání a dovedností na životní šance dospělých, účastníkům vzdělávání dospělých a výzvám a strategiím v oblasti dovedností.

Vliv vzdělávání a dovedností na životní šanceVliv vzdělávání a dovedností na životní šance

Ukazuje se, že více než pětina dospělých v Evropě má problémy se základy čtenářské gramotnosti, numerické gramotnosti a s používáním digitálních přístrojů v běžném životě. Bez základních dovedností a s nízkou kvalifikací jsou tito lidé více ohroženi nezaměstnaností, chudobou a sociálním vyloučením. Nízká úroveň dovedností má také negativní dopad na ekonomiku.

 

Kdo se účastní vzdělávání dospělých a jak?Kdo se účastní vzdělávání dospělých a jak?

Vlivem technologických i dalších změn potřebují lidé nové dovednosti a nové způsoby, jak se učit. Celoživotní učení se tak stává nezbytností. Co víme o dospělých, kteří se účastní vzdělávání?


 

Výzvy a strategie v oblasti dovednostíVýzvy a strategie v oblasti dovedností

Naše společnost a trh práce se působením technologií mění závratným tempem. Aby se zlepšily životní šance lidí, je nezbytně nutné podpořit získávání nových dovedností, a to s pomocí komplexních strategií se správně definovanými potřebami trhu práce.

Překlad infografik do češtiny byl vytvořen v Národním pedagogickém institutu ČR.

×

Tipy a triky na Váš e-mail