Pracuji a chci změnu
Pracuji a chci změnu

Pro vás, co potřebujete přehledně prezentovat své dovednosti a zkušenosti, Europass nabízí možnost, jak si jednoduše vytvořit kvalitní portfolio ze životopisu a dalších dokladů o tom, co umíte, a to v češtině i cizích jazycích.

Jak se prezentovat

Chystáte se ke změně a nevíte jak na to? Europass vám může pomoci. Nabízíme inspiraci, možnost sestavení portfolia online a pořízení dokladů, pomocí kterých zaznamenáte a přehledně ukážete své zkušenosti, dovednosti a schopnosti. Máme pro Vás také praktické rady a tipy, jak jednotlivé doklady získat a vyplnit včetně ukázkových vzorů životopisu a dalších dokladů. 

Vím, co chci, a jdu na to

Jak vyplnit životopis Europassu online?

Chcete vyzkoušet?

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

Studium nebo stáž na vysoké škole v zahraničí je dnes běžná věc a patří k nejčastějším formám mobility vůbec. Pokud o studiu v zahraničí uvažujete, máte opravdu mnoho šancí a příležitostí. Navíc dobu strávenou na studiích v zahraničí řadí zpětně 99 % osob k těm nejzajímavějším, ne-li nejlepším životním zkušenostem. Publikace Studium v zahraničí seznámí čtenáře krok za krokem s tím, jak postupovat při zájmu o studium mimo ČR. Popisuje různé možnosti studia, od možností získání stipendií na vysokých školách přes jazykové kurzy v zahraničí až po letní školy a odborné stáže.

Práce v zahraničí

Práce v zahraničí

Pokud si chcete najít práci v zahraničí, bude vše jednodušší, jestliže jste s budoucím zaměstnavatelem domluveni předem. Pokud chcete pracovat v zemích, kde je potřeba pracovní povolení, bude zajištění zaměstnavatele předem nutnou podmínkou pro získání tohoto povolení, jinde to pomůže při vyřizování dalších formalit. K výběru zaměstnání můžete využít také úřady práce cizí země. Při úřadech práce ve všech členských zemích EU/EHP a Švýcarsku funguje síť EURES (Evropské služby zaměstnanosti), která se zaměřuje přímo na zaměstnávání osob za hranicemi jejich země. Další informace najdete v článku Kde a jak hledat práci v zahraničí.

Dobrovolnictví

Dobrovolnictví

Při stáži a dobrovolnické činnosti získáte praktické zkušenosti a nové znalosti a dovednosti. Zaznamenáním dobrovolnických zkušeností nebo stáže budoucímu zaměstnavateli ukážete, že jste flexibilní, otevření novým výzvám a inovacím, schopní týmové práce, přizpůsobiví novému prostředí a kulturám a schopní poradit si v nových situacích. Nabídky na dobrovolnictví najdete např. na webu organizace INEX SDA nebo Evropských sborů solidarity. Další informace o tom, jak ukázat svou dobrovolnickou praxi, najdete v článku Jak zaznamenat stáž nebo dobrovolnickou zkušenost